Praca - Specjalista ds. ofertowania

Stal-Systems S.A.

Firma zajmująca się tworzeniem konstrukcji stalowych, poszukuje pracownika na stanowisko:

Specjalista ds. ofertowania

Miejsce pracy: Katowice, Region: Śląskie

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne;
  • znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office);
  • znajomość programów (AutoCad, Norma, ZUZIA) będzie dodatkowym atutem;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w mowie i piśmie;
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • umiejętność analizy umów handlowych, prowadzenia negocjacji i ofertowania produktu;
  • szybkie przyswajanie nowej wiedzy i umiejętności;
  • dyspozycyjność;
  • komunikatywność i zdolności interpersonalne;
  • wysoka kultura osobista;
  • umiejętność organizacji pracy własnej, samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
  • znajomość branży budowlanej (konstrukcje stalowe);
  • prawo jazdy kategorii B;

Zakres obowiązków:

  • obsługa klientów inwestycyjnych firmy;
  • utrzymywanie kontaktów z obecnymi klientami oraz wyszukiwanie i pozyskiwanie nowych klientów;
  • Analiza dokumentacji przetargowej oraz zapytań ofertowych (pod względem wymagań formalnych i technicznych),
  • Analiza możliwości technicznych pod kątem realizacji projektów,
  • Przygotowywanie niezbędnych dokumentów do udziału w postępowaniu przetargowym,
  • Przygotowywanie założeń budżetu ofertowego na bazie zebranych ofert od podwykonawców oraz na bazie wyceny własnej,
  • Koordynacja prac związanych ze złożeniem oferty, składanie ofert,
  • Nadzór na ofertą złożoną, doradztwo i utrzymywanie kontaktu z Klientem,
  • Doradztwo techniczne dotyczące oferowanych przez firmę rozwiązań,
  • Przygotowanie planów i harmonogramów przygotowania ofert,
  • Prowadzenie bieżących statystyk złożonych przez dział ofert,
  • Monitoring rynku celem wyszukiwania ofert przetargowych tożsamych z ofertą firmy,
  • Opracowywanie zapytań ofertowych, wybór ofert najkorzystniejszych,
  • Prowadzenie rozmów handlowych, negocjacje z kontrahentami/dostawcami usług i produktów,
  • Analizowanie i negocjowanie umów handlowych,
  • Efektywna komunikacja i współpraca z kontrahentami oraz działami firmy,
  • Nawiązywanie oraz rozwijanie relacji z klientami biznesowymi,
  • Tworzenie raportów na bazie pozyskanych ofert,
  • Utrzymywanie dobrych relacji z obecnymi kontrahentami,
  • Budowanie oraz utrzymanie dobrych relacji ze współpracownikami z innych działów,
  • Dbanie o pozytywny wizerunek firmy.

Oferujemy:

  • Stabilną pracę w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Atrakcyjny pakiet medyczny dla pracowników,
  • Pracę przy największych inwestycjach w Polsce,
  • Dużą samodzielność w realizacji zadań,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • Wszelkie narzędzia, urządzenia niezbędne do powierzonych zadań

Aplikację prosimy przesyłać na adres: praca@stalsystems.eu.

Partnerzy